Техника для Вашего бизнеса. Если Ваш бизнес - техника
Вход для клиентов Стать клиентом

06.07.2015

Ринок побутової техніки та електроніки в Україні: початок року випробувань

Результати «GfK TEMAX® Україна» за перший квартал 2015 року

Ринок побутової техніки та електроніки в Україні у першому кварталі 2015 року склав 12,4 млрд грн, що на 16,8% більше, ніж на початку 2014 року. Зросли майже всі сектори ринку: велика побутова техніка на 34%, телекомунікації – на 21%, мала побутова техніка і побутова електроніка – на 19,5% та 14% відповідно. Також збільшилися сектори інформаційних технологій (+6,5%) та офісної техніки (+2,5%). 25% падіння зазнав лише сектор фото.

Велика побутова техніка: позитивна динаміка усіх груп товарів

Надходження від продажів великої побутової техніки у першому кварталі 2015 року склали 2,7 млрд. грн. що становить 34% росту порівняно з початком 2014 року. Такого показника було досягнуто значною мірою шляхом суттєвого здорожчання всіх продуктових груп категорії. Глибоке падіння продажів (в натуральному вимірі) у січні та березні було дещо стримане ажіотажним попитом у лютому місяці, коли велику побутову техніку споживач розглядав як одну з небагатьох альтернатив капіталовкладень. Найбільший приріст, нетипово, продемонстрували витяжки, що можна пояснити прагненням українців доукомплектувати вбудовану техніку, яку активно купували минулого року. Найбільші ринки холодильників та пральних машин продемонстрували ріст в межах третини.

Телекомунікаційне обладнання: незмінно зростають смартфони

За підсумками першого кварталу 2015 року обсяг телекомунікаційного ринку склав 2,8 млрд. грн., що на 21% перевищує показник аналогічного періоду 2014 року. Смартфони залишаються єдиною зростаючою групою, що зумовлено зростанням середньоринкової ціни вполовину порівняно до першого кварталу 2014 року. Зберігають популярність смартфони з діагоналлю екрану 4-5 дюймів та розподільною здатністю камери 8 мегапікселів, що підтримують роботу двох сім-карт. Разом з тим, помітною тенденцією на ринку стає зростання попиту на смартфони з екраном понад 5 дюймів, які оснащені камерою більше 8 мп.

Мала побутова техніка: нетипова сезонність

Завдяки зростанню цін на групи товарів малої побутової техніки, у першому кварталі 2015 року ринок демонструє приріст на рівні 19,5% у гривнях до аналогічного періоду 2014, та складає 1,4 млрд грн. Зростає частка пилососів, техніки для приготування іжі та кавоварок за рахунок мультиварок, що втратили близько 6 пунктів частки обсягу на ринку. В натуральному вимірі бачимо неоднорідну динаміку перших трьох місяців, насамперед, напрочуд слабкий для ринку малої побутової техніки березень. Останній місяць кварталу був не лише слабшим за минулорічний в натуральному відношенні, а й продемонстрував скорочення об’єму продажів відносно лютого.

Побутова електроніка: незвичний початок року

Продажі побутової електроніки у першому кварталі зросли на 14% та склали 2,15 млрд. грн. У лютому спостерігалося пожвавлення попиту на телевізори – чергове зростання обмінного курсу стимулювало споживачів вкласти свої заощадження. При цьому у березні ринок зазнав значного скорочення у натуральному вимірі через підвищені ціни, до яких споживачі не були готові. Продовжує користуватися попитом технологія Smart TV та великі діагоналі екрану.

Інформаційні технології: ринок почав зростати

Перший квартал 2015 року для ринку IT-техніки завершився зростанням вперше за довгий період часу (+6,5%), ринок склав 3 млрд. грн. Це наслідок девальвації гривні та зростання середньої ціни в два-три рази. Обсяг продажів у грошовому вимірі знизився лише для групи електронні книжки. Внаслідок збільшення попиту на SSD та зростання ціни, найбільше зростання продемонстрував ринок накопичувачів. Ринок планшетів продемонстрував невеликий приріст, трохи вищі темпи зростання демонструють категорії мишок та клавіатур. Попри стрімке скорочення продажів у кількісному вимірі, ринки ноутбуків, стаціонарних комп’ютерів та моніторів у грошовому еквіваленті залишаються на тому ж рівні що і в першому кварталі минулого року.

Офісна техніка: підвищення ціни спричинило зростання ринку

Обсяг ринку офісного обладнання у першому кварталі 2015 року становить 193 млн. грн., що на 2,5% більше, ніж минулого року. Обсяг продажів БФП збільшився на 9%, ринок принтерів знизився на 9%, а ринок сканерів скоротився майже на 40% порівняно з аналогічними показниками минулого року.

Фоторинок: знижуються навіть системні камери

В першому кварталі 2015 року ринок склав 202 млн. грн., що на 25% менше за аналогічний показник 2014 року. Тенденція щодо значного падіння продажів компактних фотоапаратів супроводжувалась зниженням продажів дзеркальних і системних камер. Загалом у лютому-березні 2015 року об’єм ринку фотоапаратів в натуральному вимірі впав майже до рівня 2006 року. Завдяки високим цінам в грошовому вимірі ринок зменшився всього на чверть, в той час як в кількісному – значно більше ніж вполовину.

GfK TEMAX® Україна: високі ціни на тлі валютних коливань спричинили зростання показників у грошовому вимірі

На початку 2015 року характерною рисою ринку побутової техніки та електроніки України є велика розбіжність між показниками ринку у натуральному та грошовому вимірах та незвична місячна динаміка першого кварталу. Всі без винятків сектори зазнали значного падіння в натуральному вимірі. Найбільше ринок скоротився у березні, коли курс валюти стабілізувався, а ціни значно підвищилися. Розбіжність динаміки в натуральному та грошовому вимірах залишатиметься характерною рисою ринку найближчим часом.

Джерело інформації: GfK TEMAX.


Возврат к списку